Felmondott az Origo fotórovatának vezetője
Ostyáni János nem tudta elfogadni, hogy a feje felett átnyúlva lecserélték a lap fotósainak képeit egy ismeretlen forrásból származó képsorozatra.
Ostyáni János nem tudta elfogadni, hogy a feje felett átnyúlva lecserélték a lap fotósainak képeit egy ismeretlen forrásból származó képsorozatra.
A moszkvai időjárásra való tekintettel halasztják az orosz befolyás erősödése elleni demonstrációt.
Fideszes és kereszténydemokrata képviselőknél érdeklődtünk erről.
Komáromy Gergely és Kiripolszky Csongor elismerte a szabálysértést, első fokon mindkettejükre 30 ezer forintos bírságot szabtak ki.
A világ számos pontján szimpátiatüntetések zajlottak vagy hamarosan kezdődnek a CEU védelmében.
A magyarok nagy többsége tudja, miről van szó, és egyet is ért azzal, ahogy a kormány a felsőoktatási törvényt átalakíttatta - legalábbis ezt hozta ki a kormányközeli Századvég a véletlenszerűen kiválasztott felnőttek körében végzett felméréséből.
Alkotmányjogászok figyelmeztetése ellenére írta alá az Orbánéknak fontos törvényt a köztársasági elnök.
A főszerkesztő és volt kormányszóvivő Borókai Gábor szerint a CEU-ügy egyértelműen a megleckéztetésről és a sarokba szorításról szól.
Harmadik társuk persze egyelőre ismeretlen.
Az esti tüntetés után a Hősök teréről a belvárosba vonuló csoportok miatt órákra leállt a közlekedés.
A Szabadság térre szervezik az újabb demonstrációt.
Tízezres tömeg gyűlt össze szerda délután a Hősök terén, hogy a CEU-t ellehetetlenítő jogszabály, illetve az úgynevezett civiltörvény ellen tiltakozzanak. A jó hangulatú demonstráció után a tömeg egy része a Fidesz Lendvay utcai székházához, majd a Kossuth térre, végül az Oktogonra vonult. Kiderült, szombat délután a Szabadság téren lesz a következő meghirdetett tüntetés.
Volt olyan tavasszal, hogy mintegy 80 ezren vonultak fel az ellehetetleníteni kívánt CEU mellett. A tömeg előbb azt követelte, hogy Áder János köztársasági elnök ne írja alá a "lex CEU"-ként elhíresült törvénymódosítás, majd amikor ez mégis megtörtént, ismét néhány ezres spontán tüntetés alakult ki Budapesten. Egy nappal később több százan a Sándor-palota megdobálásáért előállított Gulyás Márton mellett demonstráltak a Gyorskocsi utcában, majd ismét egy nappal később a civil szervezeteket célzó törvényjavaslat elleni demonstrációval folytatódtak a tiltakozások.